Перемога юних екологів!

ІІІ місце у Всеукраїнській експедиційно-польових зборах команд юних екологів посіла команда Богданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст..№1 ім.І.Г.Ткаченка, яка представляла обласний еколого-натуралістичний центр.

Природа – це найкраща з книг,
написана на особливій мові.
Цю мову треба вивчати.
 Н.Г. Гарін-Михайлівський
   З 7-го по 9-те червня на Тернопільщині пройшов  ХІ-му Всеукраїнський експедиційно-польовий збір  команд юних екологів . Майже півсотні школярів та педагогів з 15-ти регіонів взяли у ньому участь. Нашу область представляла команда з нашого району – учні 9 класу Богданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст..№1 ім.І.Г.Ткаченка Олена Вознесенська, Ірина Бачковська та науковий керівник ДовженкоА.А. Повернулися з перемогою: ІІ місце за захист науково- дослідницьких робіт, ІІІ місце – за виконання практичної роботи та ІІІ –загальнокомандне.
    Розпочався збір у Тернополі в середу. У четвер роботу продовжили в Кременці. Учасників Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних екологів Тернопільщина приймає вперше. В обласному краєзнавчому музеї юннати презентували дослідницькі роботи «Екологічна ситуація вашого місця проживання: проблеми та шляхи їх вирішення». Однойменною була також фотовиставка, що висвітлювала екологічну тематику. Переглядаючи її, юні екологи  відзначити — проблеми в регіонах України однакові: несанкціоновані сміттєзвалища, забруднення водойм і атмосферного повітря, знищення первоцвітів, поширення небезпечної рослини — борщівника Сосновського.
   Заступник директора Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської творчості Тетяна Кухарська. вітаючи дітей, наголосила, завдяки таким заходам, як Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів, діти поглиблено засвоюють курс екології, а набуті знання польових методів допомагають їм самостійно проводити наукові дослідження в природі.
   Екологічний практикум “Моделювання екологічної ситуації в навколишньому середовищі та прогнозування її змін” відбувся в урочищі «Скелі Словацького» Національного природного парку «Кременецькі гори». Камеральну обробку даних юннати провели в Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії імені Тараса Шевченка.
   Завершився захід  9-го червня у Тернополі підбиттям підсумків і нагородженням переможців.
   Вітаємо команду юних екологів з перемогою! Так тримати!