Що треба для реєстрації на ЗНО

Відтепер для того, аби зареєструватися зовнішнє незалежне оцінювання, школярі мають надати ID-карту.     Відтак Міністерство освіти просить освітян на місцях якомога ширше інформувати про це батьків та учнів, а Державна міграційна служба доручила своїм територіальним органам сприяти школярам в оформленні документів. Відповідні лист МОН та доручення ДМС були розіслані в департаменти (управління) освіти обласних адміністрацій та КМДА та обласні управління ДМС, – повідомляє прес-служба відомства. Зараз паспорт вперше оформлюється після досягнення особою 14-річного віку.            Для таких громадян ця адмінпослуга є безплатною. Для отримання ID-картки потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення учнем 14 років, звернутися до:

• територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання;

• або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів.Для школярів своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:

• особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;

• іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

• особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;

• особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Окрім цього, питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.

Тому майбутнім вступникам варто заздалегідь потурбуватися про оформлення паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), адже вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.