Засідання РМО вчителів початкової школи

02 листопада на базі районної бібліотеки було проведено засідання РМО вчителів початкової школи у форматі навчання – тренінгу з теми: “Методи та форми роботи, спрямовані на розвиток критичного мислення молодших школярів”.

Учасниками заходу стали 17 вчителів 2-х класів закладів ЗСО району.

З вітальним словом до учасників тренінгу звернулась Голова РМО В.Абеліт, вчитель початкової школи ОНЗ “Дмитрівськаviber image2 ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка” з побажаннями плідної співпраці у тренінгу. Модератором заходу виступила методист РМК С. Шуляшкіна-Кулікова, яка ознайомила з програмою заходу: Блок І. Теоретичний: 1. Критичне мислення – особливий вид розумової діяльності. 2. Критичне мислення як чинник успішної соціалізації. 3. Вимоги до структури уроку при застосуванні технології розвитку критичного мислення. Блок ІІ. Практикум: 1. Практичні прийоми розвитку критичного мислення на уроках української мови та літературного читання в початковій школі. 2. Панельна дискусія “Сучасні освітні тенденції: медіаграмотність та критичне мислення”. Також акцентувала увагу на на те, що саме початкова ланка є фундаментом формування критичного мислення як пріоритетного напрямку виховання особистості сучасної молодої людини; продемонструвала, що зібраний матеріал з данної теми доступний у перегляді у Блозі Тренінг “Методи та форми роботи, спрямовані на розвиток критичного мислення молодших школярів”.

Розпочався тренінг із вправи “Знайомство” (охарактеризувати себе зі сторони професійних та особистісних якостей) та із нала4штування на позивний психологічний клімат у групі – вправа  “У похід із собою я візьму…”. Одним із етапів проведення тренінгу – є встановлення Правил роботи групи, а саме: бути толерантним, бути активним, приймати думку інших, мислити креативно та творчо. Вправа “Клумба” (очікування) продемонструвала сподівання учасників тренінгу від заходу, а  прийом розвитку критичного мислення “Бортовий журнал” – якими знаннями на початковому етапі заходу володіють учасники тренінгу.

“Критичне мислення є однією із основних складових особистості, здатної аналізувати, критично сприймати виклики сьогодення та робити власний свідомий вибір” – з такого поняття розвпочалась вправа “Мозкова атака”, яка є однією з прийомів розвитку  критичного мислення. Далі в інтерактивному форматі педагоги демонстрували інтенсивність групової взаємодії, ділились особистим досвідом і професійними знаннями і вміннями з данної теми. Було8 розглянуто такі практичні прийоми розвитку критичного мислення на різних етапах уроків як: “Асоціативний кущ”, “Гронування” (Кластер), “Шість капелюхів”, “Дерево передбачень” (Дерево припущень), графічний редактор “Фішбоун”, “Кубування”, “Ромашка Блума” (Кубик Блума), “Синкан” (Синквейн), “Кошик ідей”, “Передбачення”, “Порушена послідовність”, графічний редактор “Концептуальна таблиця”, “ПРЕС”, “Мозаїка”, “Читання з позначками”, “Прогнозування за ілюстрацією” та інші.

Власні відгуки про захід та побажання наступних зустрічей учасники залишили в онлайн-анкеті зворотного зв’язку

                 11