Подорожуємо, вчимося, впроваджуємо

30 жовтня 2018 року відбулося виїзне засідання районного методичного об’єднання вчителів фізики, математики та інформатики за маршрутом: Знам’янка – Павлиш – Кременчук – Знам’янка. Вчителі – люди невгамовні. Їм завжди цікаво поїхати, на щось подивитися та новенького дізнатися. Вони залюбки подорожують цікавими маршрутами.
У цьому навчальному році РМО учителів фізико – математичних дисциплін продовжило гарну традицію – здійснення поїздок цікавими історичними місцями та об’єктами рідного краю, які сприяють підвищенню культурного рівня, більш предметному та якісному викладанню відповідних навчальних тем, глибокому осмисленню потенційних можливостей України в процесі розбудови економіки та збереженні культурної спадщини краю.
Павлиш – це невеличке селище, яке стало відомим в межах країни і поза нею. В ньому народився, жив і працював В.О. Сухомлинський. Василь Олександрович – український Учитель, Просвітитель, Добротворець, Гуманіст.
Розпочали екскурсію на базі педагогічно-меморіального музею В.О. Сухомлинського Музей має кілька особливостей, поєднання яких надає йому рис унікальності. Він розташований у приміщенні школи, яку 22 роки незмінно очолював Василь Олександрович. Меморіальною частиною музею є квартира, де жила сім’я Сухомлинського, кабінет педагога, шкільна садиба, що формувалася за задумом і участю директора. Музей відображає середовище діяльності та побуту педагога-керівника, вчителя, вченого, сім’янина. Фонд музею налічує 21289 одиниць збереження: педагогічну документацію школи 1950-1960-х років, певну частину творчих матеріалів учителів та учнів, рукописи літературних та науково-педагогічних праць Василя Олександровича, особисті документи педагогів. Під час екскурсії педагоги поклали квіти до підніжжя пам’ятника на могилі видатного педагога та оглянули територію навчально-виховного комплексу «Павлиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей імені В.О.Сухомлинського».
Продовжили екскурсію містом Кременчук. Першим екскурсійним об’єктом виступив «Свічковий завод», який гостинно відчинив двері на виробництво свічок та магазин, де реалізується виготовлена продукція. Це найбільший в Україні завод з виготовлення свічок ручної роботи. Вчителі дізналися, що для виробництва свічок використовують кращі європейські інгредієнти : високоочищений парафін та барвники, що кольорова гама свічок представлена більше ніж 63 кольорами та відтінками.Оглянули цікавий асортимент в плані форм і видів свічок: квадрати, кулі, циліндри, зірочки, серця, ознайомилися з історією виготовлення та використання свічок,а також придбали дивовижні вироби для своїх родин та друзів до свят.
Другий екскурсійний об’єкт – музей військової техніки просто неба. У музеї встановлено 9 експонатів, серед них – винищувач МІГ-31, «Катюша», танк, артилерійські гармати, самохідні артилерійські установки. Ця техніка символізує ті військові частини, які звільняли Кременчук,
Наступними об’єктами стали: кондитерський дім Lukas Land,кондитерська студія за склом, парк Миру, центральна площа та інші культурно- історичні місця молодого міста.
Поїздка вдалась на славу. « Життя прекрасне хоча б тому, що можна подорожувати!». Цього дня ми ще раз переконались у справедливості слів славнозвісного мандрівника.Вчителі поверталися додому з незабутніми враженнями про цікаву та змістовну екскурсію.