Кращі спортсмени Знам’янського району отримують стипендії

Успішність спортсменів, які представляють Знам’янський район на різних рівнях, дуже висока. На сьогодні 16 осіб, імена яких лунають на змаганнях всеукраїнського та обласного рівнях, і які по праву є гордістю краю. Гідною оцінкою високих досягнень наших земляків вже котрий рік поспіль є призначення спеціальних стипендій за високі спортивні досягнення. Хто ж 2018-го року матиме право  їх отримувати?

 Спілкуємось з головним спеціалістом відділу освіти, молоді та спорту Знам’янської райдержадміністрації Віктором Слюсаренком:

 – Як давно була заснована стипендія для кращих спортсменів Знам’янського  району?

– У травні 2017 року було прийнято Положення про районну стипендію за високі спортивні досягнення. Вона призначається кращим спортсменам та фахівцям у галузі фізичної культури та спорту, які є жителями району або вихованцями районної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, що представляють Знам’янський район Кіровоградської області у спортивних змаганнях різних рівнів, з метою стимулювання їх до успішних виступів на спортивній арені, відзначення особистого вагомого внеску в розвиток фізичної культури і спорту в районі тощо. Стипендія призначається спортсменам, які мають у році, попередньому щодо року призначення стипендії, високі спортивні досягнення в офіційних змаганнях обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів в особистому чи командному заліку, а також  фахівцям-тренерам (тренерам-викладачам), які здійснювали безпосередню підготовку спортсмена або спортивної команди. Під високими спортивними досягненнями слід розуміти зайняття спортсменом/спортивною командою призових місць  у змаганнях, що класифікуються на шести групах. У нашому районі виплачуються стипендії за четвертою (чемпіонати України серед спортсменів молодших вікових груп) та шостою (чемпіонати Кіровоградської області серед спортсменів молодших вікових груп ) групами. Також відзначу, що виплата стипендій відбувається за рахунок субвенцій сільських рад.

– Яким чином обирають  стипендіатів щороку?

– Стипендія призначається щорічно за результатами попереднього року наказом начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації на підставі рішення комісії з розгляду питань щодо призначення стипендії за високі спортивні досягнення. Висунення кандидатів на здобуття стипендії здійснюється у відповідності до цього положення за поданням начальника відділу освіти, молоді та спорту або директора районної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи та на підставі поданих ним відповідних документів.

 – Цьогоріч рівень спортсменів дуже високий, як виглядає Знам’янський район на фоні успіхів Кіровоградщини?

– Спортсмени нашого району мають хороші спортивні здобутки. У мережі Інтернет та газетах маєте ознайомитися з успіхами та порівняти з успіхами спортсменів інших районів області. Відзначу досить вагомі здобутки у велоспорті. Спортсмени з села Мошорине є одними з лідерів велоспорту в області, входять в збірні України.

Перелік стипендіатів та розміри стипендій на 2018 рік

 

Прізвище, ім’я Розмір місячної

стипендії

1. Кива Вадим (тренер, велоспорт) 360
2. Марущук Алла 300
3. Шевченко Софія 300
4. Шевченко Олександр 300
5. Мамчик Максим 300
6. Борисюк Віра 300
7. Нечитайло Наталія 250
8. Воровський Віталій (тренер, легка атлетика) 120
9. Солдатенко Віктор (тренер, легка атлетика) 120
10. Крамаренко Олеся 100
11. Волков Данило 100
12. Никало Денис 100
13. Велика Руслана 75
14. Косюк Іван 75
15. Новіков Віктор 75
16. Бабічева Дар’я 75
17. Крижанівський Олег 50
18. Ніколаєнко Ярослав 50
19. Олефірова Анастасія 50

Здобутки спортсменів у 2017 році

 Велоспорт

Чемпіонати України

Шевченко Софія – 35 золотих, 19 срібних, 6 бронзових – член збірної України по шосе

Шевченко Олександр – 12 золотих, 6 срібних, 13 бронзових – член збірної України по шосе

Марущук Алла – 4 золоті, 7 срібних, 4 бронзові – резерв збірної України по шосе

Мамчик Максим – 4 золоті, 6 бронзових – кандидат у збірну України по треку

Борисюк Віра – 1 золота, 2 срібні, 1 бронзова – член збірної України по велокросу

Нечитайло Наталія – 1 срібна, 3 бронзові

 Чемпіонат Кіровоградської області

Крижанівський Олег – 1 бронза

 Легка атлетика

Чемпіонати області

Крамаренко Олеся – 2 золоті, 1 срібна, 2 бронзові

Волков Дмитро – 4 золоті

Никало Денис – 1 золота, 1 бронзова

Косюк Іван – 2 срібні, 3 бронзові

Велика Руслана – 1 срібна, 1 бронзова

Бабічева Дар’я – 1 срібна

Новіков Віктор – 1 срібна

Ніколаєнко Ярослав – 1 бронзова

Олефірова Анастасія – 1 бронзова

 – Серед нагороджених є і тренери? Хто це і які їх високі здобутки?

– Вадим Миколайович Кива надзвичайно плідно працює у селі Мошорине. Виховав вже не одного майстра спорту України. Нині його 5 вихованців є членами збірних України з велоспорту. Віктор Анатолійович Солдатенко та Віталій Валерійович Воровський готують легкоатлетів, які беруть участь не лише в чемпіонатах Кіровоградської області (майже завжди повертаються з нагородами), а й виїжджають на всеукраїнські змагання до Черкас.

  – Дякуємо за розмову.

 Оксана  Войчишина, komora.info