На шляху до наукових вершин

   Відбувся ІІ (обласний) етап конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт МАН
17 лютого 2018 року в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка м. Кропивницький відбувся фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. В цьому році на ІІ етап конкурсу подано майже 600 робіт обдарованих і талановитих юних науковців з різних районів області і міста Кропивницького.
Традиційно конкурс-захист складається з трьох частин: заочне оцінювання робіт, написання контрольних робіт з базових предметів та власне захист.
Контрольні роботи були зовсім не простими, але юні дослідники району з ними впоралися. Під час захисту наукових робіт учні продемонстрували вільне володіння матеріалом, добре орієнтувалися у досліджуваних темах і з легкістю відповідали на питання членів журі. Цікаві теми, оригінальне подання матеріалу юними науковцями, вміння вести дискусію та захищати свою точку зору – все це демонстрували при захисті наукових робіт
Захист робіт – інтелектуальне змагання, унікальний простір ідей. Обдарована молодь мала можливість заявити про себе, почути поради науковців зі досвідом, отримати натхнення на подальші дослідження і проекти. Для когось Мала академія наук відкриває світ науки, світ досліджень, дарує спілкування з талановитими однолітками і старшими колегами, стає першою сходинкою до успішної кар’єри, комусь подарує захоплення всього життя. дуже важливо йти до своєї мети і ніколи не здаватися. Спадіваємося, що саме за такою молоддю краще майбутнє нашої України.
Роман Шухевич колись сказав: «Мудрого – не одурити, чесного – не купити, мужнього – не зламати». Хай ці слова стануть вашим життєвим дороговказом, і нехай вам щастить у всьому!
Дякуємо талановитій молоді району за їхні результати у науково-дослідницькій діяльності, а вчителям шкіл – за відмінну підготовку вихованців!
Чекаємо підсумковий наказ!

Список
учасників ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
учнів – членів Малої академії наук України
у 2017-2018 навчальному році

Відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства
Секція “Зарубіжна література”
Олефіренко Анастасія – учениця 7 класу філії “Дмитрівська І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка” (тема ” Філософія поезії хайку Мацуо Басьо як утілення світоглядних засад менталітету японської нації “)
Науковий керівник – Кермікчі О.І.
секція ” Фольклористика”
(базова дисципліна – українська мова)
Гречук Валерія – учениця 9-Б класу ОНЗ ” БогданівськА ЗШ І-ІІІ ступенів імені І.Г.Ткаченка” ( тема”Особливості побутування забобонів серед жителів Знам’янського району”)
Науковий керівник –Ковальова О.В.
Відділення мовознавства
Секція “Українська мова”
(базова дисципліна – українська мова та література)
Маркович Ірина – учениця 9 класу ОНЗ” Мошоринська ЗШ І-ІІІ ступенів” (тема “Лексично-семантична та словотвірна структура прізвищ жителів села Мошорине “)
Науковий керівник – Головата А. І.
Секція “Англійська мова»
(базова дисципліна – англійська мова)

Потапова Юлія – учениця 11 класу ОНЗ “Петрівський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”(тема ” Структурно-семантичні характеристики топонімів в англійській мові”).
Науковий керівник – Петрова О.О.
Хуторний Радіон – учень 10 класу філії “Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка” ( тема “Особливості вживання сленгу в текстах пісень англійського поп-гурту “One Direction”).
Науковий керівник – Вевериця С.М.
Відділення наук про Землю
Секція “Географія”
(базова дисципліна – географія)
Грушевська Анастасія – учениця 11 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів” ( тема “Міграції, їх вплив на чисельність, вікову і статеву структуру населення”).
Науковий керівник – Савлук Г.І.
Михалевич Альона – учениця 11 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів” (тема “. Характеристика,оцінка, використання підземних вод”).
Науковий керівник – Савлук Г.І.

Відділення математики
Секція “Математика”
(базова дисципліна – математика)
І місце
Слівінський Сергій – учень 10 класу філії “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів” ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”( тема ” Комплексні числа”).
Науковий керівник – Степанова О.М..
Філоненко Сергій – учень 10 класу філії “Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка” (тема “Геометричні об’єкти як складові тирвимірного простору”).
Науковий керівник – Стрілець Л.Ф..

Відділення фізики

Секція “Експериментальна фізика”
(базова дисципліна – фізика)
І місце
Жевакіна Владислава – учениця 9 класу філії “Володимирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” ОНЗ” Мошоринська ЗШ І-ІІІ ступенів” (тема “Радіаційний фон у селі Володимирівка “).
Науковий керівник –Слюсаренко В.В..

Секція “Теоретична фізика”
(базова дисципліна – фізика)
Хода Олена– учениця 8 класу філії “Володимирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” ОНЗ” Мошоринська ЗШ І-ІІІ ступенів” (тема “Мильна бульбашка і поверхневий натяг”).
Науковий керівник –Слюсаренко В.В..

Відділення хімії та біології
Секція “Зоологія”
(базова дисципліна – біологія)
І місце
Тарасевич Ірина – учень 11 класу філії “Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка” (тема “Кліщі. Профілактика Лайм-бореліозу”)
Науковий керівник – Пономаренко О.О..
Огер Максим – учень 8 класу ОНЗ “Петрівський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”( тема “Дія отрут рослинного походження на метаморфоз колорадського жука “)
Науковий керівник – Гвоздик І.В.
Секція “Ботаніка”
(базова дисципліна – біологія)
Ярова Наталія – учениця 11 класу ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка” (тема “Вплив кімнатних рослин на екологічний стан приміщень школи.”).
Науковий керівник – Василишена Л.М.
секція “Психологія”
(базова дисципліна – біологія)
Салаванюк Інна – учениця 11 класу ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка” (тема “Причини виникнення стресів в учнів старших класів та їх вплив на суб’єктине благополуччя”).
Науковий керівник – Ларіонова О.М.
Душкова Катерина – учениця 11 класу ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка” (тема “Вплив темпераменту на професійне самовизначення старшокласників”).
Науковий керівник – Ларіонова О.М.
Відділення екологія та аграрні науки
Секція “Екологія”
(базова дисципліна – біологія)
Довженко Євгенія – учениця 9-А класу ” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка” (тема “Порівняння вмісту нітратів в колодязній та артезіанській воді села Богданівки “)
Науковий керівник – Довженко А.А..

Секція “Лісознавство”
(базова дисципліна – біологія)
Бачковська Ірина – учениця 10 класу ” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка” (тема “Вирощування посадкового матеріалу в Державноу підприємстві “Чорноліське лісове господарство” з використанням торф’яних таблеток”).
Науковий керівник – Довженко А.А..