Методичне об’єднання вчителів географії та економіки

5 лютого 2018 р. на базі ОНЗ «Суботцівська ЗШ I-III ступенів» відбулося засідання членів районного методичного об’єднання вчителів географії та економіки з питання «Реалізація компетентнісного підходу до навчання шляхом використання новітніх технологій навчання та педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського». На даному методичному заході були присутні вчителі географії та  економіки із 14 шкіл району.

Учасників методичного об’єднання  привітав директор школи Савлук Анатолій Григорович. Заступник із навчальної роботи А. М. Дар’єва розповіла  присутнім про історію заснування і розвитку Суботцівської школи, а також –  про педагогів закладу, про  перспективи на майбутнє, поділилася досвідом  організації роботи навчального закладу.

Загальновідомо, що викладання географії та економіки у школі вимагає нових методичних підходів до навчання учнів, оскільки використання лише традиційних методів навчання, як показує шкільна практика, сьогодні вже не може бути достатньо ефективним. Потрібно навчати дітей із врахуванням індивідуальних можливостей і запитів школярів.

Сучасні інноваційні технології в географічній освіті базуються на ідеї їх інтеграції з традиційними навчальними методиками. Сьогодні ми  перебуваємо на етапі оновлення всієї системи освіти, упровадження в навчально-виховний процес нових інформаційних технологій, орієнтації на творчу діяльність учня, визнання неповторності його особистості, забезпечення диференціації та індивідуалізації навчання.

У практичній частині учасники методичного об’єднання відвідали урок географії в 6 класі з теми «Атмосферні опади», який провела вчитель географії та економіки  Савлук Галина Іванівна. Вчителька пов’язала тему уроку з актуальністю, застосувала різні методи навчання, які сприяли креативності учнів; для посилення емоційного, пізнавального впливу використовувались  відеофрагменти,  презентації. Урок був цікавий, насичений різними методами роботи й цікавими матеріалами. Учні протягом уроку працювали з інтересом, атмосфера була творча й доброзичлива.

По закінченню відкритого уроку учасників семінару  запросили  на захід «Життя у служінні людям» – географічний нарис Олександра Мифодійовича Маринича, який провели учні 11 класу.

Після проведення практичної частини методичного об’єднання  учасники взяли участь у роботі круглого столу з теми «Проблемне навчання в процесі викладання географії як засіб розвитку творчого потенціалу учнів» .

Під час засідання круглого столу було розглянуто ряд питань, які не лише несли теоретичну інформацію, а й були  рекомендовані для практичного вивчення та застосування у подальшій роботі з учнями. А саме: результативність участі районної команди учнів у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з географії , аналіз завдань олімпіад, участь команди району у турнірі юних географів,  підсумки курсової перепідготовки учителів географії  тощо.

У рамках методичного об’єднання,  Поправко О.М., учитель географії та економіки філії «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» поділилася з колегами  досвідом роботи щодо організації науково-дослідницької роботи з учнями.

По завершенню методичного об’єднання розглянуто проект рекомендацій та прийнято відповідні рішення.