Районна педагогічна премія імені І.Г.Ткаченка

«Тільки сприятлива атмосфера співдружності і творчості допомагає кожному учителю найповніше втілити у педагогічну практику свою  науково-педагогічну ерудицію, інтелектуальну освіченість, духовне багатство і культуру»

І.Г.Ткаченко

 

 

Щорічно,  упродовж лютого місяця, освітяни району  проводять заходи із  вшанування пам’яті нашого земляка, колишнього директора Богданівської  середньої школи №1 імені Леніна,  –  Івана Гуровича Ткаченка.

І.Г.Ткаченко  – один із тих, хто залишив по собі незабутню пам’ять, вписав свої вагомі сторінки  в освітянську історію Знам’янщини. Його невтомна творча праця  була вшанована ще за життя. Із-під  пера кандидата педагогічних наук Івана Ткаченка вийшло 9 книг та понад 200 статей на актуальну освітню тематику.

У своєму повсякденному житті, на роботі  в школі, будучи вчителем і директором, головним у своїй діяльності  він завжди вважав гуманне ставлення до дітей  і дорослих.

Саме Іван Гурович Ткаченко  в  50-70 роках минулого століття  розробив основи теорії, ввів у практику  продуктивне навчання, яке в Європі почало розвиватись лише в 90 роках. Підтвердженням цього є те, що в Богданівській школі навчально-виховний процес характеризувався самостійною навчальною діяльністю учнів, пов’язаною з реальною працею в майстернях, на навчально-дослідних ділянках, в учнівській виробничій бригаді тощо. Навчання й продуктивна праця учнів були орієнтовані на реальний, соціально-значущий кінцевий продукт. І насамкінець – переосмислювалась роль педагога. Він переставав бути посередником у передачі абстрактних знань, а ставав консультантом, тренером, наставником, який підтримував учнів у досягненні продуктивності індивідуальної освітньої і практичної діяльності.

Таке навчання орієнтувало вчителя і учня на свободу творчості і самопізнання. На перший план виходили інтереси особистості, а не професії. Учитель перестав бути “оракулом”.

Районна педагогічна премія імені І.Г.Ткаченка за творче втілення його педагогічних ідей у практику управління навчальним закладом, вагомі успіхи у професійній діяльності, навчанні і вихованні учнівської молоді присуджується щороку на конкурсній основі керівництву та педагогічним працівникам навчальних закладів району.

01.02.2018 відбулося засідання конкурсної комісії з присудження районної педагогічної премії імені І.Г.Ткаченка. Засідання провели заступники співголів комісії: перший заступник голови районної державної адміністрації О.Грінчак та заступник голови районної ради Д.Молодченко.

Члени комісії висловили свої думки та пропозиції, визначили переможцем районного педагогічного конкурсу Ольгу Михайлівну Маленко, учителя зарубіжної літератури опорного навчального закладу «Суботцівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Знам’янської районної ради Кіровоградської області».

О.М.Маленко –  досвідчений,творчий,сумлінний педагог,стаж роботи  – 36 років. Нагороджена знаком «Відмінник освіти України». Очолює міжшкільне методичне об’єднання вчителів зарубіжної літератури. Активно працює з обдарованими учнями. ЇЇ вихованці неодноразово виборювали призові місця в районних олімпіадах, конкурсі на кращого знавця сучасної прози. У практиці роботи використовує ІК- технології. Постійно вдосконалює свою педагогічну майстерність, вивчає передовий педагогічний досвід, знаходиться в безперервному пошуку ефективних технологій викладання.