Нарада завідуючих дошкільних навчальних закладів

Проведена нарада завідуючих дошкільних навчальних закладів району та заступників директорів НВК, на якій розглядались питання надання обов’язкової дошкільної освіти дітям п’ятирічного віку, та про дотримання санітарного режиму в освітніх закладах.

Особлива увага приділялась саме охопленню дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою у зв’язку з прийняттям Закону України від 06.07.2010 № 2442-VI «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», розробленням районної цільової програми розвитку дошкільної , загальноосвітньої та позашкільної освіти на  2017- 2020 роки, перебуває на контролі відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації проблема надання обов’язкової дошкільної освіти всім дітям, які досягли 5-річного віку. Для її розв’язання передбачається запровадження різних форм охоплення дітей дошкільною освітою, зокрема, через організацію груп повного або короткотривалого перебування у дошкільних навчальних закладах різних типів, форм власності, з різним режимом роботи,  а також груп підготовки до школи при загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах, соціально-педагогічного патронату, тощо. Враховуючи різну періодичність, тривалість охоплення дітей організованими освітніми впливами в умовах тієї чи іншої форми здобуття дошкільної освіти, необхідно диференціювати обсяги розвивальних, виховних, навчальних завдань освітньої роботи з дітьми 6-го року життя.

Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» пропонує орієнтири змістового наповнення освітньої роботи з 5-річними дітьми і націлює педагогів і батьків на особистісний розвиток дітей 6-го року життя за основними напрямами та робить окремий акцент на ігровій діяльності – провідному виді діяльності для всього дошкільного дитинства, незамінному засобі розвитку дітей. Цим зумовлена структура програми.

В заході брала участь начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Сидоренко В.Г., яка проаналізувала  причини санітарно-епідемічних недоліків виявлених   під час обстеження  у грудні навчальних закладів держпродспоживслужбою в Знам’янському районі та наголосила на тому, що кожен заклад повинен  розробити  план заходів по їх усуненню.