Про спортивні змагання у 2017 році

У мережі Інтернет чимало читаємо про перебіг спортивних змагань у Знам’янському районі. Про справи у спортивному світі району ми вирішили поговорити з головним спеціалістом відділу освіти, молоді та спорту Знам’янської райдержадміністрації Віктором Слюсаренком.

– Ви вже рік працюєте на посаді головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Знам’янської райдержадміністрації. Можете підбити підсумки 2017 року?
– Минулий рік був насиченим на спортивні змагання у Знам’янському районі. З початку року спортивні змагання, на мою думку, підняті на вищий рівень. Так, наприклад, першість району з футзалу у попередні роки проводився у 2-3 дні, то цієї зими вдалося залучити 9 команд і відбулися у двохмісячний термін. Загалом на районному рівні у 2017 році проведено близько 45 змагань. Слід відзначити, що одне змагання триває до п’яти місяців, а може за один день пройти пару змагань. Також спортсмени нашого району взяли участь у 34 обласних турнірах. Велосипедисти клубу «Рос-Агро» (с. Мошорине) на Всеукраїнському рівні взяли участь у 34 змаганнях, і з усіх привезли вагомі нагороди. Хотілось би відзначити, що в аналізі всіх видів змагань саме велоспорт дає найкращі результати. Під керівництвом тренера Вадима Киви та за фінансової підтримки виконавчого директора ТОВ «Рос-Агро» П.В.Гетьманця велосипедисти з Мошориного мали можливість взяти участь у Всеукраїнських змаганнях. Софія та Олександр Шевченки, Алла Марущук, Максим Мамчик та Віра Борисюк відібрані до різних збірних України. У 2017-му році проводилася 37-а районна Спартакіада: пройшли змагання з настільного тенісу, волейболу, баскетболу, шашок, шахів, футболу, футзалу та інших видів спорту. Чемпіонат району з футболу був Відкритим. Окрім шести команд з сіл району у нас грають дві команди зі Знам’янки, одна з Олександрівського району та команда «Дніпро» з Черкаської області. Запитаєте чому ці команди виступають у нас? Річ у тім, що у Знам’янці, Олександрівському і Чигиринському районах не проводили регулярні Чемпіонати з футболу, а добротні команди на тих територіях є. Тож вирішили збільшити конкуренцію та рівень Чемпіонату нашого району шляхом залученням цих команд. Дякую цим колективам за участь у Відкритому Чемпіонаті Знам’янського району. Рівень Чемпіонату підняли також футболісти, які раніше грали у професійних клубах. Приємно, що один з головних бомбардирів Чемпіонату Ярослав Поплавка знайшов собі професійну команду: він влітку контракт з друголіговим СК «Дніпро-1», у складі якого успішно виступає. За словами спеціалістів, Чемпіонат Знам’янського району з футболу по рівню протистоянь ні чим не поступався обласному. Також хотілось би подякувати тренерам усіх видів спорту, адже вони виконують посильну роботу щодо залучення молоді до спорту. Спорт тримається та розвивається завдяки людям, які на всі сто відсотків «живуть» ним. Це Є.М.Бандурка, Т.Л.Барвінок, В.В.Воровський, А.С.Головатенко, О.В.Довженко, В.А.Дьячков, С.І.Жуган, В.М.Кива, О.С.Колюка, С.І.Костовський, О.І.Лісовий, В.А.Солдатенко, С.П.Яцук та інші. Дякую їм за розвиток спорту у нашому районі. Також, користуючись нагодою висловлюю слова вдячності всім меценатам, керівництву району – голові РДА О.С.Лукашову, першому заступнику голови РДА О.А.Грінчак і голові районної ради С.Д.Макаренку, начальнику відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації В.Г.Сидоренко та сільським головам за підтримку спортивного руху у Знам’янському районі.

– Програма відзначення Дня фізичної культури та спорту у Знам’янському районі була насиченою?
– Так. У селі Диківка було проведено змагання з різних видів. Спортсмени району змагалися з ранку і до 17.00. На церемонії відкриття були відзначені кращі працівники фізичної культури та спорту району. Було проведено чотири командні види програми: перетягування канату, волейбол черед чоловіків та жінок, а також футбол серед юнаків 2003 р.н. і молодше Програма була насичена індивідуальними видами. Найбільше переможців визначалося у легкій атлетиці. Вперше у Знам’янському районі було проведено змагання з фігурного володіння велосипедом. Це сталося за ініціативи тренерів-викладачів районної спортивної школи Володимира Дьячкова та Віталія Воровського. Вони ж і провели ці змагання.

– Чи покращується спортивна інфраструктура?
– Так, за останній період зроблено досить багато. В 2017-му році за кошти Дмитрівської сільської ради завершено реконструкцію стадіону зі штучним покриттям, вартість – 1 мільйон 478 тисяч 800 гривень. Завершено будівництво нового сучасного футбольного майданчику у селі Мошориному. Також у селі Мошрине будуть встановлені нові вуличні тренажери, а в 2018 році планується завершення сучасного фітнес-центру. Це все здійснюється за кошти ТОВ «Рос-Агро». У планах також завершення реконструкції спортивного стадіону при школі у селі Цибулеве. За підтримки народного депутата Олеся Довгого проводиться реконструкція спортивного залу у селі Богданівка.

– У Знам’янському районі започаткована виплата стипендії за високі спортивні досягнення?
– Так. Вона призначається кращим спортсменам та фахівцям у галузі фізичної культури та спорту, які є жителями району або вихованцями районної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, що представляють наш район у спортивних змаганнях різних рівнів, з метою стимулювання їх до успішних виступів на спортивній арені, відзначення особистого вагомого внеску в розвиток фізичної культури і спорту в районі. Найкращі результати демонструють велосипедисти з Мошориного – вони і отримують стипендії найбільшого розміру. Висловлюю слова подяки сільському голові села Мошорине Олексію Григоровичу Кондратенку за надання субвенції на виплату стипендій.

– У минулому році були відкриті нові спортивні секції?
– На жаль, кілька років тому зникла секція з баскетболу. Але цей вид спорту залишався на теренах нашого району у серцях спортсменів. Це красномовно засвідчує участь наших спортсменів на обласних змагань. Але навіть за відсутності відділень з баскетболу наші спортсмени показували гарні результати у першій половині 2017 року. А якби у них була повноцінна підготовка, то результати покращилися б. На обласних іграх з баскетболу серед жінок баскетболістки з Богданівки (граючий капітан Катерина Довженко), захищаючи честь району, здобули перемогу. На шляху до перемоги у цих змаганнях наші спортсменки здолали суперниць, зокрема, з Новомиргороду та Долинської, де баскетбол є одним з провідних їх видів спорту. Є потенціал у баскетболістів району і його варто розвивати. То ж з вересня 2017 року у селі Богданівка відкрито баскетбольну секцію, у якій під керівництвом Катерини Довженко займаються юнаки та дівчата. Також є плани щодо розвитку інших видів спорту.

– Які маєте плани для покращення розвитку спорту?
– 12 січня у Кропивницькому відбулося засідання Федерації велосипедного спорту Кіровоградської області. Окрім іншого на засіданні було розглянуто пропозицію Знам’янського району щодо включення велосипедного спорту до програми змагання обласних спортивних ігор серед команд об’єднаних територіальних громад, районів та міст області на 2018 рік. Справа в тому, що велоспорт добре розвивається на території Кіровоградської області. Чимало велосипедистів з нашої області входить до різних збірних України, а Кіровоградщина у заліку областей посідає одну з лідируючих позицій. Вважаємо за доцільне запропонувати Управлінню освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації повернути велоспорт до обласних спортивних іграх серед команд ОТГ, районів міст Кіровоградської області. Це дозволить надати новий поштовх розвитку велоспорту у Кіровоградській області та здобуття нових спортивних вершин. Цю пропозицію схвально прийнято і буде здійснено звернення до Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації щодо включення велосипедного спорту до програми змагання обласних спортивних ігор серед команд об’єднаних територіальних громад, районів та міст області на 2018 рік. Також приємно, що серед нагороджених на засіданні федерації були тренер-викладач Знам’янської районної КДЮСШ Вадим Кива та його вихованка Алла Марущук. Є перспективи розвитку футболу серед ветеранів, у напрямку якого чималий вклад робить Анатолій Степанович Головатенко з села Цибулеве. Він представляв Кіровоградську область на засіданні Виконавчого комітету Асоціації ветеранів футболу України, що відбулося в Києві 22 грудня у Будинку футболу. На ньому були підбиті підсумки роботи за 2017 рік, а також розглянуто ряд важливих питань стосовно поточної діяльності та організації змагань серед ветеранів футболу в 2018 році. Є плани у спортсменів нашого району взяти участь у чемпіонаті України з футболу серед ветеранів.

– Де можна детальніше ознайомитися про досягнення спортсменів Знам’янського району?
– Інформація про досягнення розміщується на офіційному сайті райдержадміністрації, порталі «Спортивна Кіровоградщина», інформаційних сайтах «Наша Знам’янщина» та «Komora.info» і на кількох інших електронних засобах масової інформації, у газетах «Сільське життя», «Вісник Кіровоградщини» та «СпортревюNEW». Також про перебіг змагань з футболу та футзалу окрім вищезазначених джерел інформації користувачі мережі Інтернет мають можливість почитати на сайті ФК «Буревісник». Задля покращення висвітлення інформації про спортивні та освітні заходи у нашому районі створено новий офіційний сайт відділу освіти, молоді та спорту РДА oms.zn.kr-admin.gov.ua. Для любителів спорту на цьому електронному ресурсі є розділ «Спорт», у якому є новини спорту, корисна документація у електронній формі та календар заходів (перелік проведених районних спортивних заходів, запланованих заходів і перелік спортивних заходів обласного та всеукраїнського рівнів). Також зі спортивними досягненнями вихованців Знам’янської районної КДЮСШ можна ознайомитися на сайт школи sport.rmkzn.com.ua.

– Наприкінці минулого року Ви написати збірку «Футбольний сезон 2017 року у Знам’янському районі».
– 2017 рік для шанувальників футболу у Знам’янському році був досить насиченим та порадував чималою кількістю цікавих змагань. Минає рік за роком. Хотілося, щоб ці миттєвості збереглися триваліший час. Це і стало метою створення даного посібника, у якому зібрані статистичні дані перебігу змагань із футболу та футзалу, фото, враження представників команд-учасниць щодо Відкритого чемпіонату Знам’янського району з футболу. Загалом у посібнику подано матеріали щодо 12 турнірів: першість Знам’янського району з футзалу, кубок відкриття футбольного сезону-2017, Відкритий Чемпіонат району, кубок району з футболу, кубок пам’яті Сергія Коржа, кубок пам’яті Сергія Шпинюка, кубок пам’яті отаманів Холодного Яру, кубок Хлібодару-2017, турнір з міні-футболу до Дня Конституції, кубок пам’яті Олександра Кудрявцева, кубок закриття футбольного сезону-2017 та турнір до Дня працівників сільського господарства.

– Окрім плідної роботи у напрямку розвитку спорту у Знам’янському районі Ви також займаєтеся науковою, маєте наукові праці. Можете розказати про свої наукові здобутки?
– Я закінчив фізико-математичний факультет Кіровоградського державного педагогічного університету (нині цей ВУЗ носить назву Центральноукраїнський державний педагогічний університет). Три роки працював у своїй рідній школі в Долинському районі, потім п’ять років був завідувачем лабораторій в КДПУ. В 2011-2014 роках навчався в аспірантурі, а взимку 2016 року захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Теорія та методика навчання (фізика)». Є членом лабораторії дидактики фізики Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті. Ще працюючи вчителем у школі розпочав писати наукові статті. Нині маю 45 наукових праць (одна з них опублікована закордоном – в Угорщині), серед яких 7 методичних посібників. Також у цьому навчальному році з кількома учнями району готуємо роботи до Малої академії наук учнівської молоді. Підготовлено три науково-дослідницькі роботи, які були успішно представлені на першому (районному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту – у відділенні «Фізика та астрономія» здобуто два перших та одне друге місця. Роботи учениць Володимирівської школи Олени Ходи та Владислави Жевакіної будуть представленні на третьому (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту у лютому цього року.

– І наостанок нашої розмови, розкажіть будь ласка про найближчі змагання, що плануються провести у Знам’янському районі.
– У спортивному залі міської КДЮСШ 20 січня стартує Першість Знам’янського району з футзалу сезону 2018 року серед аматорських команд сільських рад та колективів фізичної культури. Ці змагання пройдуть у рамках 38-ої районної Спартакіади серед фізкультурно-спортивних клубів при сільських радах та колективів фізкультури Знам’янського району 2018 року. Триватимуть змагання до 28 січня. Участь візьмуть 12 команд. Також плануємо 21 січня, після трьох зіграних матчів дня, провести церемонію нагородження переможців та призерів минулорічного Відкритого Чемпіонату Знам’янського району з футболу та 37-ої районної Спартакіади.

Юлія Геращенко, nashaznam.kr.ua