Спільне засідання колегії

11 січня 2018 року в опорному навчальному закладі Суботцівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів відбулося спільне засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та президії Знам’янської районної організації профспілки працівників освіти.

На порядок денний було внесені питання щодо виконання колективного договору (Угоди) між відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації і районною організацією профспілки працівників освіти і науки за 2017 рік та стану організації харчування дітей в освітніх закладах району»

У роботі заходу взяли участь голови районної державної адміністрації О. Лукашов та перший заступник голови районної державної адміністрації О. Грінчак.

Заслухавши та обговоривши доповіді начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації В. Сидоренко та голови районної організації профспілки працівників освіти і науки В. Рябошапки, присутні відзначили, що основні зобов’язання, визначені в Угоді, відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та профспілковою стороною більшою мірою виконано.

Виступаючі Л. Шраменко (голова профкому філії Дмитрівська ЗШ І-ІІІ ст. опорного навчального закладу Дмитрівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. Т.Г Шевченка, член президії РО профспілки), О. Пічкуренко (голова профкому опорного навчального закладу Суботцівська ЗШ І-ІІІ ст.), відзначили позитивні аспекти виконання основних положень Угоди, завдяки співпраці відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, районної організації профспілки, органів районної влади місцевого самоврядування, зокрема щодо покращення умов праці та навчання, матеріального стимулювання педагогічних працівників.

Також було відзначено, що знята проблема з виплатою заробітної плати два рази на місяць, виплатою оздоровчих, відпускних, безкоштовного проходження медичних оглядів. Значна увага приділяється охороні праці і техніці безпеки. Це питання розглядається, як на колегії відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації так і на президіях районної організації профспілки працівників освіти. В результаті заміни котелень на газові, енергозберігаючих вікон у всіх ЗНЗ району знято питання теплового режиму.

Щодо підвозу вчителів до місць роботи і додому, які проживають за межею пішохідної доступності, є певні проблеми. Підвозяться тільки ті вчителі, де є маршрути руху “Шкільних автобусів” .

Кожного року преміюються вчителі, які беруть участь у конкурсах фахової майстерності, підготували переможців обласних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань.

Не виконаними залишаються тільки ті пункти Угоди, які потребують додаткового фінансування і виходять за межі кошторисних призначень відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

У своїх виступах голова районної держадміністрації Олександр Сергійович зазначив, що освітня галузь для виконавчої і представницької влади була, є і буде пріоритетною, що головне завдання влади – це створення комфортних умов для забезпечення навчально-виховного процесу.

Колегія схвалила співпрацю відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації з районною організацією Профспілки, з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівниками установ та закладів освіти щодо створення сприятливих умов для забезпечення трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників освітньої галузі.

По другому питанню щодо організації харчування дітей в навчальних закладах району є певні зрушення на краще, а саме збільшився процент виконання норм харчування до 76%, поліпшено матеріально-технічну базу на харчоблоках. Разом з тим, є ще певні проблеми, які потребують матеріальних вкладень.