Успішний старт юних науковців!

Відбувся І ( районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України
Невід’ємною складовою роботи з обдарованою молоддю є пошук та підтримка талановитих дітей. Участь у шкільних та районному наукових товариствах Малої академії наук є тим стартовим майданчиком, який дає школярам перший досвід наукової діяльності, пошуку креативних рішень і презентації власних досягнень. Саме Мала академія наук об’єднує таких розумних і талановитих юнаків та дівчат!
Головним показником досягнень юних дослідників є щорічний Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів.
10 січня 2018 року на базі опорного навчального закладу «Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені І.Г. Ткаченка» пройшов І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України . Директор ОНЗ С.Бойчук разом зі своїми вихованцями гостинно зустрів учасників районного заходу.


На урочистому відкритті зі словами привітання до учнів звернулися перший заступник голови райдержаміністрації О.Грінчак,

Богданівський сільський голова А.Іващук,

начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації В.Сидоренко.

На І етап конкурсу-захисту було представлено 48 наукових робіт юних дослідників із 11 закладів освіти району у 9 відділеннях. Учні показали свої знання та результати досліджень у 21 секції (українська мова, українська література, зарубіжна література, фольклористика, англійська мова, математика, фізика, експериментальна та теоретична фізика, інформатика, географія, гідрологія, психологія,біологія, зоологія, ботаніка,хімія, екологія, лісознавство, географія,історія та історичне краєзнавство ). Оцінювання здійснювалося у два тури: заочне оцінювання робіт та захист науково-дослідницьких робіт.
Журі конкурсу відзначило належний рівень захисту науково-дослідницьких робіт: високу культуру мовлення конкурсантів, чіткість і грамотність викладення матеріалу, уміння вести дискусію, дотримання регламенту. Захист науково-дослідницьких робіт супроводжувався презентаційними матеріалами.
Участь у наукових змаганнях робить нашу молодь відкритою до нових знань, грамотною, компетентною, творчою, дає поштовх до самовдосконалення та майбутньої успішної професійної діяльності.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!
Список
переможців І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
учнів – членів Малої академії наук України
у 2017-2018 навчальному році

Відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства
Секція “Українська література”
(базова дисципліна – українська мова та література)
ІІ місце
Никало Анастасія – учениця 9 класу філії “Володимирівська І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Мошоринська загальноосвітня школа I-III ступенів”.
Науковий керівник – Сіньова О.М.
ІІІ місце
Бондаренко Вікторія – учениця 9 класу філія “Казарнянська ЗШ І-ІІ ступенів” ОНЗ “Трепівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Суржко Н.В.
Секція “Зарубіжна література”
І місце
Олефіренко Анастасія – учениця 7 класу філії “Дмитрівська І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”. Науковий керівник – Кермікчі О.І.
ІІ місце
Карагеаур Марко – учень 10 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів” Науковий керівник – Дар’єва А.М.
ІІІ місце
Крамаренко Олеся – учениця 9 класу філії ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”.
Науковий керівник – Столбова В.Д.
секція ” Фольклористика”
(базова дисципліна – українська мова)
І місце
Гречук Валерія – учениця 9-Б класу ОНЗ ” Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів імені І.Г.Ткаченка”.
Науковий керівник –Ковальова О.В.
Відділення мовознавства
Секція “Українська мова”
(базова дисципліна – українська мова та література)
І місце
Маркович Ірина – учениця 9 класу ОНЗ” Мошоринська ЗШ І-ІІІ ступенів”. Науковий керівник – Головата А. І.
ІІ місце
Данильчук Володимир – учень 9 класу ОНЗ “Петрівський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
Науковий керівник – Дудкіна О.В.
Носок Вікторія – учениця 10 класу філії “Богданівська І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”.
Науковий керівник – Нікітіна В.М.
Секція “Англійська мова»
(базова дисципліна – англійська мова)
І місце

Потапова Юлія – учениця 11 класу ОНЗ “Петрівський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Петрова О.О.
Хуторний Радіон – учень 10 класу філії “Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”.
Науковий керівник – Вевериця С.М..
ІІ місце
Петрова Олеся – учениця 9-Б класу ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”.
Науковий керівник – Биков І.В.
Петрова Мирослава – учениця 9-Б класу ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка.
Науковий керівник – Биков І.В.
Відділення історії
Секція “Історія Україна”
(базова дисципліна – історія)
І місце
Пономаренко Владислав – учень 9 класу ОНЗ “Трепівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Татарченко Д.С.
ІІІ місце

Потужня Анна – учениця 11 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Григоровська С.А.
Назаренко Карина – учениця 9 класу філії “Пантазіївська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Лисакович В.В.
Секція “Історичне краєзнавство”
(базова дисципліна – історія)
І місце
Душкова Катерина – учениця 11 класу ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”.
Науковий керівник – Турлюн Т.І.

Відділення науки про Землю
Секція “Географія”
(базова дисципліна – географія)
І місце
Грушевська Анастасія – учениця 11 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Савлук Г.І.
Михалевич Альона – учениця 11 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.Науковий керівник – Савлук Г.І.
ІІІ місце

Пурас Тетяна – учениця 11 класу ОНЗ “Петрівський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Бондаренко С.М.

секція “Гідрологія”
(базова дисципліна – географія)
ІІ місце
Балдич Поліна – учениця 8 класу ОНЗ “Трепівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Морощук О.С.

Відділення математики
Секція “Математика”
(базова дисципліна – математика)
І місце
Слівінський Сергій – учень 10 класу філії “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів” ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”.
Науковий керівник – Степанова О.М..
Філоненко Сергій – учень 10 класу філії “Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”.
Науковий керівник – Стрілець Л.Ф..
ІІ місце
Шульга Тетяна – учениця 8 класу філії “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів” ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”.
Науковий керівник –Бункевич О.В.
ІІІ місце
Григор’єв Марк – учень 10 класу ОНЗ “Петрівський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Шульга Л.Л.
Нікітін Віталій – учень 8 класу філії “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів” ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”.
Науковий керівник –Бункевич О.В.

Відділення фізики

Секція “Фізика”
(базова дисципліна – фізика)
ІІ місце
Щуренко Ігор – учень 10 класу ОНЗ “Петрівський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник –Холявінська Т.В.
ІІІ місце
Гончаренко Марина – учниця 9 класу філії “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів” ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”.
Науковий керівник – Меркотан Г.Є.
Секція “Експериментальна фізика”
(базова дисципліна – фізика)
І місце
Жевакіна Владислава – учениця 9 класу філії “Володимирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” ОНЗ” Мошоринська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник –Слюсаренко В.В..
ІІ місце
Цимбал Ян – учень 10 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Чабан Л.О.
ІІІ місце
Чабан Каріна – учениця 9 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Чабан Л.О.

Секція “Теоретична фізика”
(базова дисципліна – фізика)
І місце
Хода Олена– учениця 8 класу філії “Володимирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” ОНЗ” Мошоринська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник –Слюсаренко В.В..

ІІ місце
Романенко Павло– учень 9 класу філії “Володимирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” ОНЗ” Мошоринська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник –Слюсаренко В.В..

Відділення комп’ютерних наук
Секція “Інформатика”
(базова дисципліна – інформатика)
ІІ місце
Цимбал Ян – учень 10 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів”. Науковий керівник – Борець Л.С.
Відділення хімії та біології
Секція “Зоологія”
(базова дисципліна – біологія)
І місце
Тарасевич Ірина – учень 11 класу філії “Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”.
Науковий керівник – Пономаренко О.О..
ІІ місце
Огер Максим – учень 8 класу ОНЗ “Петрівський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Гвоздик І.В.
Секція “Ботаніка”
(базова дисципліна – біологія)
І місце
Ярова Наталія – учениця 11 класу ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”.
Науковий керівник – Василишена Л.М.
Секція “Біологія”
(базова дисципліна – біологія)
ІІІ місце
Хріненко Діана – учениця 10 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Долинко Н.В.
Секція “Хімія”
(базова дисципліна – хімія)
ІІ місце
Чернявська Ілона – учень 9 класу ОНЗ “Петрівський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Кононенко І.О.
секція “Психологія”
(базова дисципліна – біологія)
І місце
Салаванюк Інна – учениця 11 класу ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”.
Науковий керівник – Ларіонова О.М.
Душкова Катерина – учениця 11 класу ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”.
Науковий керівник – Ларіонова О.М.
ІІ місце
Вовкодав Катерина– учениця 9 класу філії “Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”.
Науковий керівник – Чернова Л.Г.
Грушевська Анастасія – учениця 11 класу учениця 10 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Науковий керівник – Юхименко Н.В.
Відділення екологія та аграрні науки
Секція “Екологія”
(базова дисципліна – біологія)
І місце
Довженко Євгенія – учениця 9-А класу ” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”.
Науковий керівник – Довженко А.А..

Секція “Лісознавство”
(базова дисципліна – біологія)
ІІ місце
Бачковська Ірина – учениця 10 класу ” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”.
Науковий керівник – Довженко А.А..

Список
кандидатів до складу команди для участі в ІІ (обласному) Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
учнів – членів Малої академії наук України
у 2017-2018 навчальному році

Відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства
Секція “Зарубіжна література”
Олефіренко Анастасія – учениця 7 класу філії “Дмитрівська І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”
секція ” Фольклористика”
(базова дисципліна – українська мова)
Гречук Валерія – учениця 9-Б класу ОНЗ « Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів імені І.Г.Ткаченка
Відділення мовознавства
Секція “Українська мова”
(базова дисципліна – українська мова та література)
Маркович Ірина – учениця 9 класу ОНЗ” Мошоринська ЗШ І-ІІІ ступенів”
Секція “Англійська мова»
(базова дисципліна – англійська мова)

Потапова Юлія – учениця 11 класу ОНЗ “Петрівський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Хуторний Радіон – учень 10 класу філії “Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”
Відділення історії
Секція “Історія України”
(базова дисципліна – історія)
Пономаренко Владислав – учень 9 класу ОНЗ “Трепівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Секція “Історичне краєзнавство”
(базова дисципліна – історія)
Душкова Катерина – учениця 11 класу ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”

Відділення науки про Землю
Секція “Географія”
(базова дисципліна – географія)
Грушевська Анастасія – учениця 11 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Михалевич Альона – учениця 11 класу ОНЗ “Суботцівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
секція “Гідрологія”
(базова дисципліна – географія)
Балдич Поліна – учениця 8 класу ОНЗ “Трепівська ЗШ І-ІІІ ступенів”.
Відділення математики
Секція “Математика”
(базова дисципліна – математика)
Слівінський Сергій – учень 10 класу філії “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів” ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка.
Філоненко Сергій – учень 9 класу філії “Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”.
Відділення фізики
Секція “Експерементальна фізика”
(базова дисципліна – фізика)
Жевакіна Владислава – учениця 9 класу філії “Володимирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” ОНЗ” Мошоринська ЗШ І-ІІІ ступенів”

Секція “Теоретична фізика”
(базова дисципліна – фізика)

Хода Олена– учениця 8 класу філії “Володимирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” ОНЗ” Мошоринська ЗШ І-ІІІ ступенів
Відділення хімії та біології
Секція “Зоологія”
(базова дисципліна – біологія)
Тарасевич Ірина – учень 11 класу філії “Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка
Огер Максим – учень 8 класу ОНЗ “Петрівський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Секція “Ботаніка”
(базова дисципліна – біологія)
Ярова Наталія – учениця 11 класу ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”
секція “Психологія”
(базова дисципліна – біологія)
Салаванюк Інна – учениця 11 класу ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка”
Душкова Катерина – учениця 11 класу ОНЗ “Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Т.Г.Шевченка
Відділення екологія та аграрні науки
Секція “Екологія”
(базова дисципліна – біологія)
Довженко Євгенія – учениця 9-А класу ” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”

Секція “Лісознавство”
(базова дисципліна – біологія)
Бачковська Ірина – учениця 10 класу ” ОНЗ “Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка”

Бажаємо переможцям успіхів на ІІ (обласному) етапі!